יומיים עבודה וזה מה שיוצא

נכתב על ידי תחת תיעוד

איזה קטע מעולה זה. חבל על הזמן. טחנתי אותו באוזניות ארבע פעמים רצופות.

כדי למנוע מצב עתידי שבו לא אבין למה בעצם לקח לי כל כך הרבה זמן לכתוב את התזה, חשבתי לנסות ולעשות סיכומי עבודה. אז הנה, עכשיו אני עובד על הפרק שמסביר את בעיות הפרטיות בפייסבוק, וזה מה שעשיתי ביומיים האחרונים:

אתמול כתבתי מחדש את החלק הראשון של הפרק שמגדיר מה זה בכלל אתרי רשתות חברתיות, ושכתבתי את החלק השני, שמסביר מהן סוגיות הפרטיות בפייסבוק (יש שתיים, אגב, כלכליות וחברתיות), ומה הקשר בינן. בחלק הזה גם הסברתי מהו מודל הקרחון – מודל שמתאר יפה את הקשר בין סוגיות הפרטיות החברתיות לכלכליות על ידי התייחסותו לסוגי המידע בפייסבוק, מידע שגלוי לעין ושנובע מהאינטראקציה החברתית ומידע סמוי שמתקבל באמצעות הניתוח של פייסבוק את המידע החברתי. בנוסף, ניסחתי מחדש את שלוש הדוגמאות שממחישות את הקשר בין שתי הסוגיות – עמוד הניוזפיד, שירות ה-Beacon ופיצ'ר הלייק. התחלתי לעבוד גם על החלק השלישי שמנתח את מערכת היחסים בין המשתמש לפייסבוק, אבל לא סיימתי, ובעזרת השם, זה יבוצע מחר.

 ואלו האלבומים שהתנגנו ברקע:
Toumani Diabte – The Mande variations
Esbjorn Svensson Trio – Strange place for snow (התנגן פעמיים)
Esbjorn Svensson trio – Somewhere else before
Dan Berglund's 5 – Tonbruket
מאיר אריאל – ירוקות (תותח המאיר הזה)

טוב, זה היה קשה. השכתובים שעשיתי אתמול השפיעו על החלקים עליהם עבדתי היום, אז זה לקח הרבה יותר זמן ממה שחשבתי. סיימתי את החלק שמנתח את הצהרת הזכויות ותחומי האחריות בפייסבוק, ובוחן אותה בשלושה היבטים – מהות רישיון השימוש בתוכן ובמידע של המשתמש, הסכמת המשתמש, והשימוש שפייסבוק עושה כתוצאה מקבלת הרישיון. עשיתי גם איור נחמד שמפרט הדינאמיקה בין המפרסמים, פייסבוק והמשתמשים. אחר כך התחלתי להסביר את מסמך מדיניות השימוש במידע, שמגדיר מה זה בעצם מידע בפייסבוק. על הדרך שיפצרתי את התרשים שמפרט את רכיבי המידע ואחר כך התעייפתי.

ואלו האלבומים שהתנגנו ברקע:
Tingvall Trio – Vagen
Jacbo Young – Sideways
Jacob Karlzon 3 – More (התנגן פעמיים, איזה אלבום אדיר)

בפעם הבאה אמשיך את העבודה על תנאי מדיניות השימוש במידע, ואתחיל לכתוב את החלק שמתייחס לבעיות הפרטיות הכלכליות.

יהיה כיף.